UEFA Europa League

Z przyczyn niezależnych od organizatora, finał 49. sezonu drugich co ważności klubowych rozgrywek piłkarskich Europie organizowanych przez UEFA odbył się w Niemczech. Miniony rok postawił przed wieloma z nas wiele wyzwań, ale silniejsi i pełni entuzjazmu wracamy do Gdańska!

Ostatni mecz 50. sezonu Finału Ligii Europy UEFA w końcu będzie mieć miejsce na Stadionie Energa Gdańsk 26 maja 2021 roku.

Podczas organizacji tego wydarzenia będziemy potrzebować Twojej pomocy. Najważniejsze jest dla nas Twoje bezpieczeństwo, dlatego obserwujemy rozwój sytuacji epidemiologicznej i w związku z tym niektóre aspekty prowadzonej rekrutacji mogą ulec zmianie. Dołącz do naszej grupy na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

DOŁĄCZ

Rekrutacja na wolontariuszy podczas Finału Ligii Europy 2021 rozpocznie się 18 stycznia 2021 roku a jej zakończenie planujemy na 31 stycznia 2021 roku o godzinie 23:59:59.

Po wstępnej weryfikacji zgłoszeń wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, która odbędzie się online.

Od kandydatów na wolontariuszy podczas Finału Ligi Europy 2021 oczekujemy pozytywnej energii, sportowej pasji, czerpania radości z kontaktu z ludźmi, wysokiej kultury osobistej, zaangażowania oraz otwartości na nowe wyzwania. Jeśli czujesz, że szukamy właśnie Ciebie – dołącz do drużyny Finału Ligi Europy i wolontariatu PZPN!

Harmonogram wydarzenia

Proces rekrutacji podzielony będzie na dwa etapy: wstępna selekcja zgłoszeń w systemie UEFA FAME oraz rozmowy rekrutacyjne. Wśród kandydatów, którzy przejdą do drugiego etapu rekrutacji sprawdzone będą takie umiejętności jak komunikatywność czy znajomość języków obcych.

18.01.2021

Start rekrutacji

31.01.2021

Koniec rekrutacji

08.02-12.03.2021

Rozmowy rekrutacyjne

01.04.2021

Ogłoszenie wyników

08.05.2021

Szkolenie

16.05-27.05.2021

Działania wolontariuszy

27.05.2021

Thank You Party

Zadania wolontariusza

Przy zgłoszeniu do systemu na wolontariat podczas Finału Ligi Europy każdy kandydat powinien wybrać stanowiska (maksymalnie 3), które go najbardziej interesują. Należy wziąć tutaj pod uwagę swoją dyspozycyjność, znajomość języka angielskiego czy umiejętność prowadzenia pojazdów. Poniżej przedstawiamy główne zadania na poszczególnych stanowiskach.

Jak się zgłosić?

UEFA Europa League

Zgłoszenia zbierane są w języku angielskim, poprzez oficjalny system UEFA FAME. Każdy kandydat będzie musiał wpisać swoje dane osobowe, załączyć zdjęcie oraz odpowiedzieć na szereg pytań związanych z doświadczeniem wolontariackim. W razie problemów z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt pod adresem: wolontariat@pzpn.pl.

Aplikuj

Najczęstsze pytania

Wolontariuszem Finału Ligi Europy może zostać każda chętna osoba, która ukończyła 18 lat, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkoleń.
Przede wszystkim należy założyć konto w specjalnie dedykowanym na to wydarzenie systemie UEFA FAME. Uzupełnij wszystkie wymagane dane w języku angielskim. Następnie wybierz preferowane obszary działań i potwierdź swoją kandydaturę. Po selekcji zgłoszeń wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną.
Tak, na Finał Ligi Europy 2021 otwieramy nową rekrutację, także każda osoba, która przesłała swoje zgłoszenie w zeszłym roku raz jeszcze musi przejść przez wszystkie etapy rekrutacji.
Tak, dzięki temu nie będziesz musiał/-a zakładać konta w systemie PZPN (oczywiście jeśli wcześniej takiego nie posiadałeś/-aś) i będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami organizowanymi przez PZPN.
Rekrutację kończymy 31 stycznia, po tym czasie będziemy informować kandydatów o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu.
Tak, szkolenie odbędzie się 8 maja i jest obowiązkowe dla wszystkich zakwalifikowanych na wolontariat.
Zakwaterowanie w trakcie wykonywania zadań wolontariackich pozostaje po stronie wolontariusza.
Tak, każdy wolontariusz, który podpisze z nami porozumienie, zostanie objęty ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Jednocześnie podkreślamy, że każdy przypadek uszczerbku na zdrowiu w trakcie wykonywania zadań wolontariusza w ramach danego projektu powinien być niezwłocznie zgłoszony do Koordynatora Wolontariatu.
Tak, każdy wolontariusz po zakończeniu projektu otrzyma certyfikat poświadczający udział w wolontariacie.
Tak, każdy wolontariusz pierwszego dnia swoich działań otrzyma oficjalne stroje wolontariackie.
W centrach wolontariatu oraz w pomieszczeniach socjalnych każdy wolontariusz ma nieograniczony dostęp do kawy, herbaty, wody oraz drobnych przekąsek. W zależności od długości czasu pracy, wolontariuszom może przysługiwać również ciepły posiłek.
W większości przypadków w trakcie trwania wydarzenia wolontariusze wypełniają swoje zadania, a to wyklucza oglądanie meczu. Niemniej jednak w miarę możliwości operacyjnych będziemy dążyć do tego, aby każdy wolontariusz mógł zobaczyć przynajmniej fragment wydarzenia.