UEFA Europa League

Finał Ligi Europy UEFA 2020 będzie ostatnim meczem 49. sezonu drugich co do ważności klubowych rozgrywek piłkarskich w Europie organizowanych przez UEFA. Zostanie on rozegrany na Stadionie Energa Gdańsk 27 maja 2020 roku. Podczas organizacji tego wydarzenia będziemy potrzebować wsparcia 314 wolontariuszy. Rekrutacja trwa od 07.01.2020 do 29.02.2020 do 23:59. Po wstępnej weryfikacji zgłoszeń wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, która odbędzie się w Gdańsku lub poprzez Skype.

Od kandydatów na wolontariuszy podczas Finału Ligi Europy 2020 oczekujemy pozytywnej energii, sportowej pasji, czerpania radości z kontaktu z ludźmi, wysokiej kultury osobistej, zaangażowania oraz otwartości na nowe wyzwania. Jeśli czujesz, że szukamy właśnie Ciebie – dołącz do drużyny Finału Ligi Europy i wolontariatu PZPN!

Harmonogram wydarzenia

Proces rekrutacji podzielony będzie na dwa etapy: wstępna selekcja zgłoszeń w systemie UEFA FAME oraz rozmowy rekrutacyjne. Wśród kandydatów, którzy przejdą do drugiego etapu rekrutacji sprawdzone będą takie umiejętności jak komunikatywność czy znajomość języków obcych.

7 stycznia 2020

Start rekrutacji

29 lutego 2020

Koniec rekrutacji

9-22 marca 2020

Rozmowy rekrutacyjne

30 marca 2020

Ogłoszenie wyników

25-26 kwietnia 2020

Szkolenie

17-28 maja 2020

Działania wolontariuszy

28 maja 2020

Thank You Party

Zadania wolontariusza

Przy zgłoszeniu do systemu na wolontariat podczas Finału Ligi Europy każdy kandydat powinien wybrać stanowiska (maksymalnie 3), które go najbardziej interesują. Należy wziąć tutaj pod uwagę swoją dyspozycyjność, znajomość języka angielskiego czy umiejętność prowadzenia pojazdów. Poniżej przedstawiamy główne zadania na poszczególnych stanowiskach.

Jak się zgłosić?

UEFA Europa League

Zgłoszenia zbierane są w języku angielskim, poprzez oficjalny system UEFA FAME. Każdy kandydat będzie musiał wpisać swoje dane osobowe, załączyć zdjęcie oraz odpowiedzieć na szereg pytań związanych z doświadczeniem wolontariackim. W razie problemów z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt pod adresem: wolontariat@pzpn.pl.

Aplikuj

Najczęstsze pytania

Wolontariuszem Finału Ligi Europy może zostać każda chętna osoba, która ukończyła 18 lat.
Przede wszystkim należy założyć konto w specjalnie dedykowanym na to wydarzenie systemie UEFA FAME. Uzupełnij wszystkie wymagane dane w języku angielskim. Następnie wybierz preferowane obszary działań i potwierdź swoją kandydaturę. Po selekcji zgłoszeń wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną.
Tak, dzięki temu nie będziesz musiał/-a zakładać konta w systemie PZPN (oczywiście jeśli wcześniej takiego nie posiadałeś/-aś) i będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami organizowanymi przez PZPN.
Rekrutację kończymy 29 lutego, po tym czasie będziemy informować kandydatów o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu.
Tak, szkolenia odbędą się 25 i 26 kwietnia w Gdańsku i są obowiązkowe dla wszystkich zakwalifikowanych na wolontariat.
Zakwaterowanie w trakcie wykonywania zadań wolontariackich pozostaje po stronie wolontariusza.
Tak, każdy wolontariusz, który podpisze z nami porozumienie, zostanie objęty ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Jednocześnie podkreślamy, że każdy przypadek uszczerbku na zdrowiu w trakcie wykonywania zadań wolontariusza w ramach danego projektu powinien być niezwłocznie zgłoszony do Koordynatora Wolontariatu.
Tak, każdy wolontariusz po zakończeniu projektu otrzyma certyfikat poświadczający udział w wolontariacie.
Tak, każdy wolontariusz pierwszego dnia swoich działań otrzyma oficjalne stroje wolontariackie.
W centrach wolontariatu oraz w pomieszczeniach socjalnych każdy wolontariusz ma nieograniczony dostęp do kawy, herbaty, wody oraz drobnych przekąsek. W zależności od długości czasu pracy, wolontariuszom może przysługiwać również ciepły posiłek.
W większości przypadków w trakcie trwania wydarzenia wolontariusze wypełniają swoje zadania, a to wyklucza oglądanie meczu. Niemniej jednak w miarę możliwości operacyjnych będziemy dążyć do tego, aby każdy wolontariusz mógł zobaczyć przynajmniej fragment wydarzenia.